יוצרות כותבות על עצמן

יעל קפיטולניק

 

חזרה למדור

"יוצרות כותבות על עצמן"

 

עוד ב"הדרך למעלה:

 ארכיון מאמרים

  בריאות

 כל הטיפים

  סגנון חיים

  יעוץ

  כיתבי לנו

 

"היא מצליחה להחזיק ערב שלם ולא הרבה אמנים עומדים במשימה זו בכבוד כמוה, ממלאת אולמות וגורמת לאנשים לצחוק כפי שכבר הפסיקו לשכוח. יעל, נאה ונראית צעירה מגילה היא אם לשלושה וסבתא לשבעה נכדים שאת החומרים לתכנית היחיד שלה היא לוקחת מקורות חייה הבלתי שגרתיים. כבת לאמא פולניה ולאב מרוקאי, היא היתה עדה למאבק בין שתי האמהות משני צדי המתרס ונאלצה כילדה לגדל את אחיה ואחיותיה כי 'אמי היתה לפני לידה או אחריה'. את בעלה, כדורגלן העבר אהרון ('קפי') קפיטולניק, מי שהיה קפטן 'הכח רמת -גן' בתקופה בה לקחה את האליפות וגם שיחק בנבחרת ישראל, היא הכירה כאשר שירתה כפקידה הפלוגתית". כך כתבה עליה רונית קיטאי באתר "רינונים":

 

"יעל קפיטולניק מתבדחת ואומרת כי 'קפי' היה הכי חתיך בפלוגה והיא היתה הכי חתיכה בין ה...בנים. 'אני הייתי אמצעי המניעה של הורי ואם נרדמתי בשמירה, מצאתי שאחרי תשעה חודשים יש לי אח או אחות נוספים, היא צוחקת. במשך שלושים שנה היא היתה מזכירה ('גרועה למדי' לדבריה) בחברת 'החופר' והבוס לא פיטר אותה 'רק בגלל שהצלחתי להצחיק אותו'. אמה, חנה'לה הגיעה לקיבוץ בית אלפא, פולניה שנישאה כאמור למרוקאי וילדה לו שבעה ילדים כאשר הבן הוא הבכור. 'תתארו לעצמכם כיצד סבא שלי, המרוקאי היה הסנדק שלוש שנים לאחר מכן לפעוט שנקרא לו ע'ש סבא שלו שנפטר. אז מה הגיח לאויר העולם ? קלמן, תינוק שחור שנראה מרוקאי כאביו ונושא שם גלותי מפולניה' היא נקרעת מצחוק.

גם קריאת שמה היה מבצע עליו רבו שתי האמהות משני הצדדים אשר שתיהן נולדו עם השם חנה. היתה זו בת משפחה שחזרה מבי'ס עם השם התנכ'י של הגיבורה יעל וכך נפתרה בעיית שמה. לפני שש שנים, בגיל 60 היא יצאה לגימלאות והחלה ללמוד בבית אריאלה כיצד לספר סיפורים. היא לקחה אותם היישר מהחיים שלה ולא היתה זקוקה למי שיכתוב לה אותם, 'כי מי יודע אותם יותר טוב ממני'? אחר כך היא למדה בסדנת צחוק אצל לני רביץ והיום היא צוחקת כל הדרך אל אולמות מלאים בקהל שמוחא לה כפיים בהתלהבות. 'זה יותר טוב ממאהב כי הוא לא ימחא לי כפיים אחרי שאני גומרת'...לפני 16 שנים, בהיותה בת 50 עשו לה מסיבת הפתעה והיו בה גם חברתה מאז הצבא 'דיתה בר-שביט היתה הפקידה הכי יפה בפלוגה השניה' היא תפרגן לרעיתו של השחקן שלמה'לה בר-שביט. בסוף הערב היא סיפרה להם בשטף את קורות חייה והם צחקו בטירוף ואמרו לה שהיא צריכה להיות שחקנית. לקח לה קצת זמן אך היא הגשימה את החלום והוכיחה לכולם שאף פעם לא מאוחר לבצע אותו. 'תמיד הייתי אשתו של קפיטולניק וחלמתי שיתחלפו היוצרות. היום מצביעים עליו ואומרים 'הנה בעלה של מספרת הסיפורים יעל קפיטולניק' ואהרון קפיטולניק מפרגן, סוחב ציוד, מארגן את הבמה. שחקנית-צחקנית נולדה!"

 

הכתבה הופיעה באתר "רינונים" ונכתבה ע"י העיתונאית רונית קיטאי

לאתר רינונים www.rinunim.co.il

לפרטים נוספים: 03-5345148 , 054-4653444 פקס 03-5350263.

נא להקליק להגדלת התמונה

_________________________

רוצה להופיע במדור זה? אם את אישה יוצרת, שילחי לנו מייל עם תמונה שלך ו- 200 מילה על עצמך.

בחזרה לגלריית היוצרות                          שילחי לחברה 

                     
____________________________________________