-

 

יוצרות כותבות על עצמן

ורד עותמי

 

חזרה למדור

"יוצרות כותבות על עצמן"

עוד ב"הדרך למעלה:

 ארכיון מאמרים

  בריאות

 כל הטיפים

  סגנון חיים

  יעוץ

  כיתבי לנו

 

צבעוניות, שמחת חיים ויצירתיות הם הרשמים הנטמעים אצל הצופה בעבודות

ה-Papier-mâché  של ורד עותמי. ורד מפסלת  ומציירת מתוך חדוות יצירה עמוקה ביותר, כאשר מטרתה היא כי אמנותה תייצר רגש של שמחה וחדווה

אצל הצופה.

 

אמנות ה-Papier mâché מתקשרת לשני רבדים עמוקים מאוד אצל האמן - הפן הטכני של אמנות מדויקת וצבעונית, והפן הרגשי של חווית העבודה עם חומר פשוט וזורם.

Papier mâché  היא טכניקה של שימוש בחומר רך וגמיש, הנוצר מערבוב נייר חתוך לחתיכות קטנות עם דבק. התערובת הנוצרת מעובדת לעיסה אשר ניתנת ליצירה מדויקת. לאחר עיצוב הדגם וייבוש העיסה, מתקבל חומר עמיד וקשיח.

 

ורד עותמי, אמנית ייחודית המפסלת ב- Papier mâché, מודעת היטב להרגשה הנפלאה של פיסול עם חומר כה נוח:

"כבר במגע עם עיסת הנייר אני יכולה לחוש את הויטאליות של החומר, את הרכות וההתמסרות שלו, את היכולת שלו להשתנות עם כל מגע או נגיעה. ביצירה עם החומר נוצרים קשרי הדדיות - העיסה מחזירה לי את מה שאני משקיעה בה.

לאחר שלב הכנת הדגם, מגיע השלב האהוב עלי ביותר: הצביעה. העבודה עם צבע אקרילי מאפשרת לי חופש יצירה – להשתמש בכל צבעי הקשת, ואם אחד הצבעים לא משתלב, להחליפו באחר.

כך מתאפשרת העזה - החופש להתנסות בחיבורי צבעים לא שגרתיים ולא מקובלים, שמפתיעים אותי כל פעם מחדש.

כאשר אני מתחילה ליצור את אחד מהיצורים הדמיוניים שלי, אין לי ממש מושג למה אני נכנסת ומה הולך לצאת. אני מחברת, מדביקה, מצפה בעיסה וצובעת ובסוף התהליך אני מסתכלת מהצד בתמיהה על היצירה. כל יצור או יצירה הם בבחינת השלמות שגדולה בהרבה מאוסף המרכיבים שלה. כל יצירה מפתיעה אותי בעוצמתה ובעצמיותה – כאילו יש לה אישיות משל עצמה".

 

עותמי היא אמנית אוטודידקטית אשר למדה את טכניקת ה- Papier-mâché בעצמה. לפני כשנה עברה השתלמות מקצועית בתחום בהודו, אצל מומחה מקומי בדרמסאלה. במהלך ההשתלמות, התוודעה לטכניקות וסגנונות יצירה המאפיינים את היצירה ההודית ב- Papier-mâché.

השילוב בין טכניקת היצירה המקומית לצד ההשראה ההודית הביאה את ורד ליצירה של פסלים מיוחדים, המבטאים את התפיסה הישראלית לפיסול בחומר זה לצד השפעה של אלמנטים אתניים מאזורים שונים בעולם, כגון: מרוקו, יוון, מקסיקו, פרובאנס ועוד. כל הנ"ל מייחדים את עבודותיה של ורד עותמי וממצבים אותה כאמנית מוכשרת ופורצת דרך בדרכה, היוצרת מתוך אהבת היצירה, סקרנות, שמחת חיים, התבוננות וחיפוש תמידי אחר הביטוי המושלם של כל אלמנטים אלה באמנות.

במקביל, מעבירה ורד סדנאות חווייתיות למבוגרים בטכניקות Papier-mâché.

 

בתאריך 16/3/07 התקיים אירוע השקת "הגלריה של ורד", הראשונה בדרום הארץ לאמנות Papier-mâché, ובמקביל נפתחה תערוכתה הראשונה של האמנית במקום.  ניתן לבקר בגלריה ובתערוכה בכל ימות השבוע, בתיאום מראש עם ורד, בטלפון 050-7600288 .

רוצה להופיע במדור זה? אם את אישה יוצרת, שילחי לנו מייל עם תמונה שלך ו- 200 מילה על עצמך.

בחזרה לגלריית היוצרות

  שילחי לחברה                     
___________________________________________