-

 

יוצרות כותבות על עצמן

דנה רוזנאי

 

 

חזרה למדור

"יוצרות כותבות על עצמן"

עוד ב"הדרך למעלה:

 ארכיון מאמרים

  בריאות

 כל הטיפים

  סגנון חיים

  יעוץ

  כיתבי לנו

 

דנה רוזנאי – רקדנית בטן מקצועית ומורה למחול מזרחי החלה את דרכה בעולם המחול מגיל קטן: כילדה למדה בלט והתעמלות אומנותית מגיל 8-13 ומאז היותה קטנה היא זוכרת את השילוב בין המוזיקה לתנועה ככלי ביטוי מהותי בחייה.

 

בשנת 1998 כשהיא בת 24  בלבד, מפגש מקרי לחלוטין עם המוזיקה הערבית מפגיש אותה לראשונה עם שפת מחול חדשה אליה התוודעה בעבר דרך הסרט הערבי ביום שישי , בו נהגה לצפות באופן קבוע כילדה , יחד עם סבתה.

זה הרגע בו החליטה שהיא רוצה ללמוד ריקודי בטן , עדיין.... כתחביב בלבד.

 

"משיעור לשיעור מצאתי את עצמי נשבית בקסם הריקוד הזה יותר ויותר.   

בשלב מסוים התחלתי לחקור את השפה הזו יותר לעומק דרך הסרטים , ודרך צפייה בסגנונות הריקוד השונים של כל הרקדניות המצריות. אז חזרו להם הרגעים שלי ושל סבתא ושל הרקדניות המפורסמות שכל כך אהבתי כילדה , ומייד הבנתי שזה תמיד היה שם והנה הגיע הרגע שזה יפרוץ."

 

בשנת 2000 החלה לעשות את צעדיה הראשונים כרקדנית בטן באירועים ובעקבות מופע ססגוני שהריצה באירועים לילדים החלה לראשונה ללמד ריקודי בטן בגני ילדים. שנה לאחר מיכן פתחה חוג חדשני של אימהות ובנות ומכאן והלאה סללה את דרכה כמורה לכול קבוצות הגילאים בחדרי כושר ובמרכזי תנועה ומחול. באותו זמן החל להתגבש אצלה החלום להקים מקום משלה ובשנת 2003 פתחה את שיק שק שוק – הסטודיו שלה לריקודי בטן אותו היא מנהלת ובו היא מלמדת באופן קבוע.

דנה החלה את דרכה כתלמידה בבית הספר לריקודי בטן "סהרה סיטי" ובהמשך השתלמה בפריז , מספר שיעורים אצל רקדנית הבטן הטוניסאית לילה חדאד.    

מעבר לעיסוקה הקבוע במחול המזרחי דנה לומדת יוגה משולבת (האטה , איינגר ואשטנגה) ואומנויות לחימה סיניות (קונג פו בשיטת עגור לבן). את הידע הנרחב שלה בשיטות אלה מביאה דנה לשיעורים שלה בעיקר בכול הקשור לחימום נכון , התנהלות תקינה עם הגוף, ומודעות גוף\נפש.

כיום היא מופיעה בכל סוגי האירועים בכל רחבי הארץ , הופיעה בתוכניות טלוויזיה (ערוץ 33  - "הלילה יענקל'ה לאן" , ערוץ 9 – "יוסף קון" , ערוץ 10) , בפסטיבל "מוזה" – פסטיבל אלטרנטיבי ראשון מסוגו בארץ למגזר הרוסי , וכרקדנית אורחת במופע "הבזאר הגדול" בתיאטרון הערבי עברי ביפו בנוב' 2003.  

מעבר לפעילותה הקבועה בסטודיו , דנה מלמדת ילדות בכיתות א'-ד' בבית הספר א.ד גורדון בת"א משנת 2005 . גימלאיות במועדון "יחדיו" בר"ג , ואסירות בכלא נווה תרצה – דנה היא המורה היחידה שאי פעם לימדה ריקודי בטן בכלא והחוג שלה נחשב לפופולארי ביותר מבין כל החוגים בכלא.

 

http://www.shikshakshok.co.il/

 


רוצה להופיע במדור זה? אם את אישה יוצרת, שילחי לנו מייל עם תמונה שלך ו- 200 מילה על עצמך.

בחזרה לגלריית היוצרות

  שילחי לחברה                     
___________________________________________