-

 

יוצרות כותבות על עצמן

רותי מעוז

 

 

חזרה למדור

"יוצרות כותבות על עצמן"

עוד ב"הדרך למעלה:

 ארכיון מאמרים

  בריאות

 כל הטיפים

  סגנון חיים

  יעוץ

  כיתבי לנו

 

שמי רותי מעוז, מורה בעברי והיום גימלאית פעילה. אני מציירת, אך אינני ציירת. אני כותבת, אך איני משוררת. מאז ילדותי כתבתי שירים במחברת שאני שומרת עד היום ונהניתי לקרוא שירה. שנים רבות עסקתי לצד עבודתי באולפן לעברית בארגון החוג לספרות של המועצה האזורית מגידו.  מדי כחודש היינו קוראים ספר ותפקידי היה לחפש מרצה או את הסופר עצמו לשיחה על הספר.

בשל אהבתי לשירה הקפדתי אחת לשנה, להביא משורר או מרצה על שירה. זו היתה תמיד חוויה מיוחדת.  חייתי 35 שנה בקיבוץ הזורע ובמשך שנים רבות נהגתי לפרסם שיר של משורר עברי או תרגום בשער העלון השבועי לפי תכני העונה או הנושא. היתה זו חובה נעימה שהכריחה אותי לעלעל בספרי שירה לא מעטים.

 שמחתי מאוד כשאנשים החלו לפנות אלי שאמצא להם שיר לאירוע משפחתי או תרבותי. במשך הזמן החלתי לחלום על עיסוק בשירה בשני אופנים. האחד, אותו הגשמתי לפני כחמש שנים, הוא מפגש חודשי לקריאת שירה בביתי, שמתלווה לו שירה (עם נגינת גיטרה של בעלי) של שירים מתאימים לנושא. את הנושאים בוחרים בתום כל ערב כזה. הערבים האלה זורמים בנעימות לא אקדמית להנאת המשתתפים.  חלומי השני נקרא בראשי "שירים לכל עת" ומשמעו למצוא לאנשים שירים לאירועים שונים. ברצוני להגשים את החלום הזה באמצעות האתר של מירה.

רותי מעוז הסוללים שכונה קהילתית 17905  rymaoz@gmail.com

הטלפון שלי: 04-6562572 והנייד 0523790606

__________________
רוצה להופיע במדור זה? אם את אישה יוצרת, שילחי לנו מייל עם תמונה שלך ו- 200 מילה על עצמך.

בחזרה לגלריית היוצרות

                                                          שילחי לחברה 
___________________________________________