להעצים את הקשר הזוגי גם בזמן ויכוח

מאת: סנדרה רגב

 

 

עוד על זוגיות:

אני רוצה אהבה

זוגיות עם הפרעת קשב

בן זוגי מעצבן אותי!

כשאנחנו מאוהבים אנחנו מושכים יותר

יום העצמאות שלי

מה באמת הורס לנו את האהבה?

רשת קשר

ט"ו באב - מהמקורות למציאות

אהבה זה (מאד) כואב

דניאלה לא מתנדפת

אהבה בעיני המדע

רישיון לאהבה וזוגיות

נשים מתבוננות בעצמן

אלמנים בצרות

סוד הקשר המודע

המדריך למתגרש\ת: לשרוד את החגים

 

פנויים\פנויות

 

איך ניתן לשמור על הקשר בייננו גם בזמן ריבים ואי הסכמות, מהו הדבר האחד שבעלי ואני יכולים לעשות כל פעם שאנו כועסים, רבים ונכנסים לאי הסכמה כדי לשמור על מערכת היחסים הטובה בייננו?

 

שאלה שמופיעה הרבה באימון זוגי לתקשורת זוגית מוצלחת.

הלוואי ויכולתי לתת פתרון פלא, כזה שאם עושים או אומרים את מילת הפלא, הכל חוזר לקדמותו והחיים נפלאים ומאושרים.

כמובן אין כזה. המחשבה שלי מגיעה הרבה לפני הריב, הויכוח ואי ההסכמה, הם הרי משהו שבשגרה אצל רבים מאיתנו, ושלא תבינו אותי לא נכון? אין זוג בריא ואוהב שלא רב לפעמים ! שלא מגיע למצב של ויכוח או אי הסכמה!

ההבנה צריכה להתחיל בהכרה של מערכת הערכים שעליהם אנו משתיתים את מערכת היחסים, על מערכת הערכים של כל אחד מבני הזוג- מה חשוב לי הכי בעולם? מה חשוב לך הכי בעולם? האם זה אותו הדבר? יופי! אם לא – מה עלי לעשות כדי לכבד את הערכים האלו שלך גם כאשר אני לא תמיד מסכימה איתם?

 

רגע! אני כמובן לא מדברת על ערכים שכוללים אלימות, התעללות ואמונות דתיות מנוגדות כל כך שהפער קשה מאוד לגישור. אני מדברת על מערכת הערכים עליה ביססנו את הקשר בייננו בתחילתו, באהבה, בהבנה, במחויבות שלקחנו על עצמנו בזמן ביסוס הקשר.

 

המחויבות הזאת היא שמצילה אותנו בזמנים הקשים,

ובכל זאת הנה כמה טיפים לחידוש הקשר בצורה מיידית בזמן ויכוח:

 

v     קחו נשימה עמוקה!  תרגיעו את קצב הנשימה, בזמן שאתם עושים זאת קצב הלב יורד, הכעס מתחיל להתפוגג, מחשבות חיוביות נכנסות לתמונה, הפרופורציות מקבלות פרצוף ויש מקום לחיזוק הקשר והגעה לפתרון טוב יותר.

 

v     תושיטו יד ותגעו בבן הזוג – קשר ומגע פיזי מפוגגים מתח, אתם אוהבים! הגעתם לאי הסכמה, יש כעסים- אבל הנה נבנה גשר בצורה פיזית בינכם- כך גם ייבנה גשר ברמה הערכית לגבי נושא הויכוח!

 

v     תזכירו לעצמכם את המחויבויות האישיות עליהן חתמתם בלב ביום בו בחרתם דווקא את בן הזוג הזה! ההסכמות אליהן הגעתם כבר בעבר.

      בכל פעם שהתחושה היא להיסגר, לצאת מהחדר, לברוח , תזכירו אחד לשני את   הגרעין של הקשר בינכם. בשעת  כעס מאוד גדולה קשה לזכור, כיתבו לכם על דף     ותלו במקום בולט בית, מקום בו אתם מתנהלים רוב הזמן, מקום בו העיניים יגיעו            למילים בלי מאמץ.

 

תקשורת זוגית טובה היא עבודה יומיומית קשה ומפרכת, אבל מביאה תוצרת נעימה ומעצימה.

אל תוותרו! החזיקו חזק ותעופו הלאה!

 

סנדרה רגב

מגשרת ומאמנת אישית לתקשורת

www.sandraregev.com

 

  ____________________

הגיבי על הכתבה:                                               מעניין? שילחי לחברה   

 

 שלום סנדרה!

כנשואה כמעט 46 שנים אני מסכימה עם כל מילה. אני רוצה לכתוב לעצמי בקליגרפיה מושקעת (אחד התחביבים שלי) כללים מועילים. היש לך הצעה לניסוח?

תודה רותי

 

_____________________________________________